Czy warto pojechać na wymianę studencką?

Czy warto pojechać na wymianę studencką?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

???????????????????Dzięki wstąpieniu Polski do wspólnoty Unii Europejskiej korzystanie z różnego typu programów wymiany kulturowej, takich jak Sokrates, czy Erasmus stało się dużo prostsze. W Polsce na wszystkich uczelniach wyższych, zarówno uniwersytetach, jak i politechnikach, z tego typu wymiany skorzystało już wiele tysięcy studentów.
Wyjazd na wymianę studencką do innego kraju stwarza studentom wiele ciekawych możliwości. Mogą oni nie tylko zobaczyć jak wygląda nauka na innych akademiach i uczelniach na świecie, ale też przy okazji podszlifować swoją znajomość języka obcego. Wyjazd na taką wymianę studencką jest doskonałą okazją do poznania kultury innych krajów i skonfrontowania rzeczywistości ze swoimi wyobrażeniami, a także stereotypami o życiu za granicę. Wyjazd na wymianę studencką jest formą nagrody dla najlepszych studentów i aby z niej skorzystać, trzeba mieć naprawdę wysoką średnią i doskonałe oceny.
Uczestnictwo w wymianie studenckiej może też przyczynić się do rozwoju kariery zawodowej w przyszłości, gdyż pracodawcy doceniają ludzi otwartych z doskonałą znajomością języka obcego.

Nasze pozostałe wpisy o turystyce:

About author

Related Articles