zobacz porady opinie efekty

Kolagen rybi – dlaczego warto go stosować

Kolagen rybi – dlaczego warto go stosować

Właściwa struktura włókien kolagenowych w skórze umożliwia zachowanie gładkiej cery. Niestety, po dwudziestym piątym roku życia rozpoczyna się proces degradacji włókien, co prowadzi do powstawania trwałych zmarszczek. Na tę chwilę środkiem, który ma wstrzymywać ten proces, jest naturalny rybi kolagen. Czy rzeczywiście ten składnik może to zapewnić?

Kolagen to bardzo istotne białko w organizmie człowieka.

Znajduje się on nie tylko w skórze, ale także w innych częściach ciała – jest bardzo ważny wszędzie tam, gdzie znajduje się tkanka łączna. Czy możliwe jest uzupełnienie deficytu kolagenu?

kolagen rybiKolagen rybi jest uznawany za najbardziej efektowny. Ten składnik można stosować zarówno od zewnątrz, jak oraz wewnętrznie. Kolagen w formie kremu odnawia skórę oraz może w dużym stopniu opóźnić pojawienie się zmarszczek. Również w przypadku zmęczonej cery, która wydaje się mało sprężysta, stosowanie kolagenu może przynieść istotne rezultaty. Według badań kolagen morski, uzyskiwany ze skóry ryb, jest substancją bardzo zbliżoną do kolagenu obecnego w ludzkim organizmie. Dlatego też łatwiej przedostaje się do komórek ludzkiego organizmu niż standardowy kolagen, pozyskiwany od innych organizmów. Poza poprawą stanu włókien kolagenowych skóry, kolagen może polepszyć kondycję cery z popękanymi lub uwidocznionymi „pajączkami”. Warto bowiem pamiętać, że także naczynia krwionośne zbudowane są w znacznej części z kolagenu i niedobór tej substancji może wpływać na ich elastyczność.

Każda kobieta, mająca kiedykolwiek problemy z bliznami, czy to wynikającymi z uszkodzeń, czy też ze schorzeń typu trądzik, wie, co oznacza walka z bliznami. Kolagen przyjmowany zewnętrznie w postaci kremu jest polecaną metodą w przypadku zapobiegania blizn. Krem z kolagenem powinno się stosować w okresie, kiedy rana po uszkodzeniu zagoi się. Wzmacniać w ten sposób można nie tylko skórę. Również paznokcie potrzebujące wzmocnienia powinny pozytywnie zareagować na odżywcze właściwości kolagenu – wystarczy zastosować żel z kolagenem w taki sam sposób, jak odżywkę do paznokci w postaci kremu.

By wzmocnić działanie kolagenu używanego w postaci kremu lub balsamu można stosować również kolagen w kapsułkach.

Warto jednak pamiętać, że uzupełnienie braków tego produktu nie jest proste, dlatego na pewno lepiej jest zacząć suplementację jeszcze przed zaistnieniem deficytu. Kolagen stosowany wewnętrznie może wspomóc regenerację stawów oraz przeciwdziałać degradacji tkanki chrzęstnej. To właśnie deficyt kolagenu jest zwykle przyczyną bólu stawów. By uzupełnić deficyt potrzebne jest zwykle stosowanie nie tylko samego kolagenu, ale również innych potrzebnych składników. Kolagen stosowany profilaktycznie może być zażywany samodzielnie. Kolagen zażywany wewnętrznie może wspierać również regenerację skóry w wypadku uszkodzeń takich jak poparzenia. Radzi się również, by zażywać go w zastępstwie żelatyny, jeśli ktoś stosuje kurację na bazie tego składnika, ponieważ kolagen rybi okazuje się zazwyczaj bardziej efektowny w zakresie poprawy stanu włosów i paznokci.