zobacz porady opinie efekty

Po co skórze kolagen?

Po co skórze kolagen?

Wertując wykazy składników, zamieszczone na opakowaniach kosmetyków do pielęgnacji skóry, bardzo często znaleźć możemy wśród nich na kolagen. Użytkowaniem kolagenu w swoich produktach szczyci się w przekazach reklamowych wielu producentów.

W tym samym czasie internet zalewa fala relacji i opinii na temat użytkowania suplementów, takich jak kolagen pochodzenia rybiego w kapsułkach dla poprawy stanu zdrowia oraz wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. Czy rzeczywiście kolagen może być być uważany za tak bardzo niezastąpiony skórze pierwiastek piękna?

Skąd idea na użytkowanie kolagenu do pielęgnacji urody?

Za nami już czasy, gdy jedynym użytkowanym kremem był ten w niebieskim opakowaniu, a dziewczyny używały go bez względu na to, jaki rodzaj skóry reprezentowały. Używały go na noc oraz na dzień, na twarz, ale i na zniszczone dłonie. Bo alternatywą było nie stosowanie kremu wcale. Na ten moment z dostępem do różnych kosmetyków nie ma żadnego problemu. Są dermokosmetyki do skóry suchej, tłustej, mieszanej, linie kosmetyczne o działaniu nawilżającym, wzmacniającym, rozświetlającym…Jest tego niezliczona ilość. Plan działania kosmetyków do pielęgnacji tkanki skórnej jest zazwyczaj ten sam – muszą powodować, że tkanka skórna będzie odpowiednio nawilżona, sprężysta, a przy tym będzie świetnie się prezentować. Producenci prześcigają się więc w wymyślaniu takich produktów, które będą te efekty nie tylko obiecywać, ale też naprawdę zapewniać.

Od kilku lat od kosmetyków chcemy jednak czegoś więcej. Już nie tylko mają one dbać o skórę, ale też opóźniać procesy jej starzenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie kolagen. Jego właściwości, związane z pomocą w podtrzymaniu młodego wyglądu tkanki skórnej, powodują, że jest on od jakiegoś czasu tak popularnym składnikiem większości kosmetyków.

Niech żyje młodość

Starzenie się jest naturalnym procesem, dotykającym wszystkich organizmów żywych. Prawda, że jest to proces nieunikniony, nie oznacza niestety, że także przyjemny. Starzejące się ciało, to ciało, które traci swoją młodzieńczą zwinność, żywotność, blask oraz energię. Starzenie na każdym odciska swoje piętno oraz jest czymś, czego nie da się ominąć. Tym, co jednak można uczynić, jest zapobieganie, powstrzymanie lub choćby opóźnienie pewnych procesów związanych ze starzeniem się. Jednym ze składników, odgrywających w tym działaniu ważną rolę jest właśnie kolagen, zarówno ten zawarty w kosmetykach, jak oraz kolagen w tabletkach.

W dzisiejszych czasach widzimy bez namysłu coś, co nazwać można kultem młodości. Bywa on źle postrzegany przez różnego rodzaju autorytety, jednakże nie da się ukryć, że młodość to nie tylko oznaka piękna, ale również zdrowia, zwinności i siły. A o ile dążenie do idealnego wyglądu bywa uznawane za próżność, o tyle nikt nie poddaje w wątpliwość powinności dążenia do zachowania zdrowia oraz sprawności. W nurcie dążeń o jak najdłuższe zachowanie młodości chodzi przecież o to wszystko razem wzięte. Zdrowie i energia fizyczna przekładają się na pożądany wygląd. Kto czuje się młodo, będzie też tak wyglądał. A nie ma nic złego w pożądaniu pozostania młodym tak długo, jak to tylko możliwe.

Na szczęście wzrasta w ludziach świadomość, jak należy troszczyć się o własne ciało, by zachować je w nienagannym zdrowiu oraz kondycji, mimo upływu lat. Coraz większa ilość ludzi interesuje się dietetyką oraz zwraca uwagę na to, co kładzie na talerz swój i swoich bliskich. Karnety do siłowni oraz klubów fitness sprzedają się nie tylko na początku roku, na fali noworocznych przyrzeczeń. W sieci modne jest prezentowanie sportowych metamorfoz. Prawidłowa dieta, dawka ruchu, ale też odpoczynku, to filary zdrowia i dobrego wyglądu. Kolejnym jest podanie organizmowi tego, czego z wiekiem zaczyna mu brakować, czyli suplementacja kolagenem. Stosowany do tego kolagen pozyskiwany z białka rybiego już w kilka tygodni po rozpoczęciu kuracji przynosi obiecane efekty, wspomagając wieloaspektowe dbanie o wygląd.

Kolagen – recepta na młodość

kolagenKolagen jest białkiem, które każdy z nas ma w swoim organizmie. Stanowi w ogromnej mierze budulec ludzkiej tkanki skórnej oraz jest odpowiedzialny za jej elastyczność oraz sprężystość. Jako tak ważna część tkanek skórnych, kolagen odnawia się w organizmie w sposób naturalny. Niestety, odnowa ta przebiega w prawidłowym stopniu tylko do któregoś momentu. Za moment ten można uznać pokazanie się pierwszych, nawet mało widocznych zmarszczek. Ich zauważenie oznacza, że organizm przestał nadążać z produkcją kolagenu i na ten moment więcej żużywa go, niż wytwarza.

Na szczęście nie jest to proces, w którym nie można wziąć udziału. Braki kolagenu w naszym ciele można uzupełniać. Proteina, jaką jest kolagen, nie występuje jednak w większości produktów, które konsumujemy. Aby zatem dostarczyć sobie wystarczającej ilości kolagenu, dobrze jest sięgnąć po produkt go posiadający. Kolagen w tabletkach wytwarzany jest z kolagenu pochodzenia odzwierzęcego. Wielokrotnie prowadzone badania dowodzą, że najlepszym oraz |najskuteczniejszym działaniem wykazuje się kolagen rybi. Zewnętrzna troska o tkankę skórną, dbałość o dobór potrzebnych dla danego typu cery oraz skóry suplementów, wybieranie tych o naturalnych składnikach, regularne zabiegi kosmetyczne – wszystko to jest jak najbardziej niezbędne dla zdrowia, kondycji i wyglądu skóry. Z biegiem lat może jednak byćniewystarczające.

Kuracja kolagenowa, polegająca na przyjmowaniu adekwatnych składników, daje skórze szansę na opóźnienie procesów starzenia się. Skóra, która otrzymuje odpowiednią dawkę kolagenu jest sprężysta, napięta, a przy tym nawilżona, promienna i po prostu zdrowa. Dostarczanie tego niezbędnego składnika tylko od zewnątrz, a więc poprzez kremy oraz balsamy, to jednak tylko uzupełnienie tego, co dzieje się w środku organizmu. A to tam, w środku, kolagen potrzebny jest najbardziej.

Kolagen pozyskiwany z białka rybiego, pojawiający się najczęściej w składzie suplementów kolagenowych, pozyskiwany jest z łusek ryb słodkowodnych. Producenci najlepszych na rynku suplementów wybierają ten właśnie rodzaj kolagenu, gdyż, lepiej od na przykład bydlęcego, jest on podobny do kolagenu zwyczajnie występującego w naszym organizmie. Może więc z powodzeniem dostarczać ubytki tego białka, ujawniające się z biegiem lat.