zobacz porady opinie efekty

Zalety stosowania kolagenu

Zalety stosowania kolagenu

Idealna cera, twarz bez zmarszczek, jędrna i gładka skóra to pragnienie wielu kobiet. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa zachowania młodego wyglądu. Dowiedz się, dlaczego kolagen został nazwany białkiem młodości oraz w jaki sposób możesz uzupełnić jego braki.

Czym jest kolagen?

Kolagen to podstawowy składnik naszej skóry. Jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów itd. Wyróżnia je elastyczność oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Do zadań kolagenu należy zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i odnawianie jej komórek. Na skutek braku kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją sprężystość, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.

Niedobór kolagenu – objawy oraz skutki

Kolagen produkowany jest w naturalny sposób przez organizm ludzki, oraz podlega regularnej wymianie. Jednak wraz z upływem lat, organizm stopniowo traci zdolność jego reprodukcji.Wiele chorób, a także wzmożony wysiłek fizyczny, stają się podstawową przyczyną zmniejszenia się ilości kolagenu, a także zaburzeń w jego odnowie. Zaburzenia te powodują problemy z poruszaniem się, sztywność stawów, bóle kręgosłupa, a także są przyczyną pojawiania się zmarszczek, cellulitu, i wypadania włosów. Przy obniżonej ilości kolagenu skóra robi się zwiotczała, pomarszczona, pojawiają się zaburzenia pigmentacyjne. Obniża się także zdolność do wiązania oraz zatrzymywania wody. Skóra jest przesuszona, szorstka oraz bardzo wrażliwa.

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen rzadko pojawia się w pożywieniu. Ponadto jest trudno przyswajalny. Dlatego warto zażywać specjalne suplementy diety. Systematyczne przyjmowanie kolagenu zapewnia widoczne rezultaty. Kolagen rybi jest uważany za najbardziej skuteczny. Składnik ten jest pozyskiwany ze skóry ryb, dzięki czemu jest substancją bardzo podobną do kolagenu występującego w ludzkim organizmie. Dlatego lepiej przenika do komórek ludzkiego organizmu niż standardowy kolagen. Kolagen można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Najlepiej przyswaja się kolagen w proszku, który możemy rozpuść w wodzie, soku, dodać do jogurtu bądź ulubionego koktajlu. Jeżeli taka forma Ci nie odpowiada, możesz zdecydować się na kolagen w kapsułkach. Wewnętrzną suplementację kolagenem, warto uzupełniać o kremy.

Zalety stosowania kolagenu.

– Wzmacnia kondycję włosów oraz paznokci. Regularne stosowanie kolagenu sprawi, że twoje włosy będą błyszczące, przestaną się kruszyć i zażegnasz problem wypadających włosów. Paznokcie staną się twardsze oraz przestaną się łamać.
– Poprawia jędrność skóry i zapobiega powstawaniu rozstępów. Świetnie poprawia sprężystość skóry, więc idealnie sprawdzi się dla osób, które odchudzają się,
– Wspiera walkę z cellulitem – kolagen wzmacnia popękane włókna, przez które przenika tłuszcz oraz wydostaje się do góry, pojawiając się w formie pomarańczowej skórki.
– Świetnie działa na cerę. Idealny dla kobiet w każdym wieku. Idealnie sprawdzi się dla skóry problematycznej, ale tak samo dobrze zadziała na zmarszczki.