× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czy znasz karmelowy blond?

karmelowy blond

Piękne i zadbane włosy to ważny element wizerunku. Włosy dokładnie pokryte farbą i w pasującym do urody odcieniu, to piękna ozdoba kobieca. Jednym z nich jest ciepły, karmelowy blond, który ociepla twarz i jest bezpiecznym wyborem. Będzie pasował zarówno szatynkom, jak i blondynkom.

Czy farbowanie włosów jest konieczne?

Tutaj wszystko zależy od indywidualnych preferencji i typu urody. Prędzej czy później, każda kobieta sięga po farby do włosów, czy to w zaciszu domowym, czy to u doświadczonego fryzjera. Pojawiające się siwe włosy w większych ilościach to kłopot dla właścicielki i niewiele Pań akceptuje taki kolor włosów. Często także chce się ożywić swój naturalny kolor lub zmienić go, gdy włosy są mało wyraziste. Zmiana koloru włosów dużo daje, jeśli chodzi o codzienny styl i wygląd. W łatwy sposób można zmienić swój wizerunek. Dlatego decyzja o farbowaniu włosów powinna być podyktowana oceną ilości siwych włosów lub chęcią zmiany swojego wyglądu. Ważne jest, aby dobrać kolor włosów do swojego typu urody, choć i radykalne metamorfozy nie są oczywiście wykluczone. Farbowanie włosów wysokiej jakości farbami i odpowiednie dobranie koloru to gwarancja dobrego efektu.

Jakie farby do włosów warto wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład farby, aby nie zaszkodzić kondycji swoich włosów i uzyskać długotrwałe efekty. Nowoczesne farby do włosów nie zawierają szkodliwego amoniaku. Kiedyś farby z amoniakiem były popularne i wydawały się jedynym słusznym wyborem. Na szczęście teraz się to zmieniło i taka farba bez amoniaku zawiera inne, łagodniejsze substancje. Nie należy martwić się o ich trwałość, bo zapewniają całkowite krycie włosów. A przy tym są dość łagodne dla włosów. Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy w składzie są olejki kwiatowe, dzięki którym farba dociera wgłąb włosów, a same włosy zyskują miękkość i wspaniały blask. Dobra farba pokrywa praktycznie wszystkie siwe włosy, a także chroni je przed przesuszeniem. Kolor jest lśniący i widać piękne refleksy na włosach.

Kto powinien zdecydować się na farbę w kolorze blond?

Wydaje się, że farby w różnych odcieniach blond są dedykowane naturalnym blondynkom lub szatynkom i kobietom o określonym typie urody. Jedna z odcieni blondu jest piękny karmelowy blond. Ten zdecydowanie ciepły odcień, rozświetla twarz i sprawia, że włosy optycznej nabierają objętości. Jeśli ktoś ma typ urody wiosna albo jesień, to powinien wybrać ten odcień. Taka kolorystyka sprawdzi się w na letnie miesiące, ale i może być stosowana cały rok. Włosy wyglądają wtedy jak muśnięte słońcem. Ten odcień wygląda naturalnie, dlatego będzie pasował kobietom o rożnym typie urody, zarówno tym, które mają jaśniejszą, jak i ciemniejszą oprawę oczu. Dlatego w przypadku tego koloru, nie trzeba martwić się o błędy w dostosowaniu do typu urody. Panie o ciepłym typie urody powinny pomyśleć o odcieniu karmelowy blond. Jest to dość popularny odcień na ciepłej palecie barw. Panie z brązowymi oczami rozjaśnią nieco twarz z karmelowym blondem, a blondynki dodadzą sobie uroku.