× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czym cechuje się przeszczep włosów FUE?

przeszczep włosów

Coraz więcej osób cierpi z powodu niewystarczającej ilości włosów na głowie. Jest to związane przykładowo z genami, różnymi chorobami, czy innymi czynnikami. Faktem jest, że często wybawieniem dla odbiorcy jest przeszczep włosów w specjalistycznej klinice. Na uwagę zasługuje metoda FUE, która cieszy się bardzo dużą popularnością na rynku. Czym wyróżnia się przeszczep włosów FUE i co warto na ten temat wiedzieć?

Przeszczep włosów FUE

Co ciekawe, takie rozwiązanie sprawdza się u wielu osób. FUE to metoda, która cechuje się niewielką ingerencją w skórę człowieka. Inna nazwa tego zabiegu to “no touch”. Za pomocą specjalnych narzędzi specjalista pobiera włosowe mieszki, a następnie umieszcza je w strefie biorczej. Kto może skorzystać z przeszczepu FUE? Jest on polecany głównie osobom, które nie chcą mieć blizny w tylnej części głowy. Przykładowo pragną wybrać krótkie fryzury, a w takim wypadku po zabiegu pozostają drobne i rozproszone, małe blizny. Okazuje się, że przeszczep włosów FUE cieszy się dobrymi opiniami na rynku. W efekcie uzyskamy takie same rezultaty, jakie dają inne zabiegi, które mocniej ingerują w ciało. Pamiętajmy o tym, że technika wymaga doświadczenia i ogromnej precyzji lekarza.

Cechy przeszczepu FUE

Każdy lekarz, który wykonuje przeszczep FUE, musi zachować dokładność, zmysł estetyczny i zdolności manualne. Wykonany przeszczep włosów tą metodą daje naturalne efekty, co doceniają odbiorcy. Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu. Musimy całkowicie wygolić część dawczą. W czasie zabiegu, dochodzi do pobrania ok. 500-3500 przeszczepów. Proces wymaga nie tylko delikatności, lecz także sprawności w działaniu. Trzeba w jak najkrótszym czasie wykonać przeszczep FUE. Jak wygląda zakres cenowy? Wiele zależy w tym przypadku od zakresu działań. Nie bez znaczenia jest to, że metoda jest czasochłonna i wymagająca. Przeszczep nie wiąże się z zakładaniem szwów, czy odbywaniem kontrolnych wizyt. Trzeba mieć na uwadze to, że w czasie gojenia konieczne jest zmniejszenie intensywności życia społecznego.

Warto wiedzieć, że przeszczep włosów FUE bardzo dobrze sprawdza się u osób z łysieniem androgenowym. Jest świetnym rozwiązaniem, które pozwala zakryć blizny na głowie, przykładowo po innych zabiegach. Specjaliści często łączą różnorodne techniki, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty. Od tej pory odzyskamy pewność siebie i będziemy żyć pełnią życia. Zapomnimy o licznych kompleksach, związanych ze zbyt małą ilością włosów na głowie.