× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Osteopatia – dla kogo jest?

osteopatia

Osteopatia właściwie nie ma ograniczeń co do wieku lub rodzaju choroby. Opiera się na całościowym usprawnieniu działania organizmu, przez co nawet z pozoru w całkowicie beznadziejnych przypadkach, często daje spektakularne rezultaty. 

Osteopata wspomaga się w swojej pracy wynikami badań takich jak np. rezonans magnetyczny (MRI), tomografia komputerowa (TK), zdjęcie rentgenowskie (RTG), badanie morfologii krwi, moczu i  kału. Odpowiednio zinterpretowane wyniki, pozwalają trafnie postawić diagnozę oraz skuteczniej leczyć.

Czy wiek ma znaczenie?

Osteopaci pracują zarówno z noworodkami, dziećmi, osobami dorosłymi, jak i osobami starszymi. Osobiście miałem okazję pracować z Pacjentami nawet powyżej 90 roku życia! Bez względu na wiek, najważniejsze jest odnalezienie źródła problemu i jego eliminacja.

Do gabinetu fizjoterapii i osteopatii zgłaszają się Pacjenci najczęściej z takimi dolegliwościami jak:

  • drętwienia rąk,
  • bóle kręgosłupa,
  • bóle szyi,
  • bóle głowy,
  • zaparcia,
  • czy nawet bolesne miesiączki.

W ostatnim czasie także coraz więcej Pacjentów znajduje ulgę w przypadku bardzo powszechnych i dokuczliwych w dzisiejszych czasach przypadłości takich jak: SIBO (przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego) oraz IBS (zespół jelita drażliwego). 

Kolejną grupą są Pacjenci z dolegliwościami bólowymi trwającymi 10, 20 lat, którzy do tej pory nigdzie nie znaleźli pomocy. Często opracowanie np. rejonu blizny po wycięciu wyrostka robaczkowego, pęcherzyka żółciowego eliminuje lub znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe. 

Bardzo istotne są także kwestia skrzywień kręgosłupa oraz asymetrii ciała u dzieci i młodzieży w wieku głównie od 7-15 roku życia. Często tego typu problemy wynikają z nieleczonych odpowiednio problemów z narządami wewnętrznymi, które swój początek mają, np. w okresie niemowlęcym tj. asymetrie ułożeniowe lub przewlekłe wymioty. 

Osteopatia dla dzieci i niemowląt, ale nie tylko

Idąc dalej, Osteopaci skutecznie są w stanie rozwiązywać problemy niemowląt typu: kolki, refluks,  asymetrie ułożeniowe lub problemy z wypróżnieniem. Niestety tego typu rzeczy są często bagatelizowane i zbywane komentarzami “wyrośnie z tego”. Nic bardziej mylnego, a nieleczone mogą mieć poważne konsekwencje w późniejszym wieku dorosłym. Wbrew pozorom jest to bardzo częsty scenariusz wśród Pacjentów odwiedzających gabinet. 

Pacjenci z problemami płucnymi, astmą, po chorobach typu zapalenie płuc, także znajdą pomoc. Uwalnianie napięć rejonu górnego kręgosłupa piersiowego i klatki piersiowej, pozwala na zupełne pozbycie się uciążliwych dolegliwości.