× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czy termofor naprawdę pomoże na ból?

ból

Jeżeli kiedykolwiek bolał Cię brzuch, a mama lub babcia zaproponowały Ci termofor, z pewnością nie trzeba Cię przekonywać, że potrafi czynić cuda. Jeśli jednak nigdy nie miałeś okazji przekonać się o dobroczynnym działaniu termoforu, postaramy się przybliżyć Ci jego właściwości i możliwości zastosowania. Należy jednak podkreślić, że mówimy o termoforach z naturalnym wypełnieniem. Do wyboru masz na przykład pestki wiśni, gorczycę, siemię lniane, a także sól himalajską lub kamienną. Wypełnienie możesz wybrać według własnych preferencji. Zdradzimy, że zapach na przykład rozgrzanych pestek wiśni działa na nas niezwykle kojąco i rozluźniająco.

Na co może pomóc termofor?

Termofor jest w stanie pomóc Ci w przeróżnych dolegliwościach bólowych. Sprawdzi się niezależnie od tego, czy bolą Cię mięśnie, czy głowa, termofor będzie dobrym pomysłem. Odpowiednio podgrzany termofor – o czym już za chwilę – wspaniale rozluźnia napięte mięśnie. Jeśli więc masz kłopot z nawracającym bólem karku czy ramion, koniecznie sprawdź na sobie działanie termoforu. Niestety napięcia tych części ciała niejednokrotnie mają związek ze stresem, w którym żyjemy, a jak wiesz, o to w dzisiejszym świecie nietrudno. Warto więc sobie pomóc takim naturalnym sposobem na złagodzenie przykrych konsekwencji nadmiernego stresu.

Rozgrzany termofor doskonale sprawdzi się również w przypadku bólu kręgosłupa czy bóli reumatycznych. Bardzo docenią go także kobiety, które borykają się z silnymi bólami menstruacyjnymi. Być może kojarzysz sceny z filmu, w którym bohaterki podczas miesiączki chowają się pod kocem z termoforem i zajadają słodycze. Choć filmowa fikcja potrafi być daleka od rzeczywistości, musimy przyznać, że akurat ten sposób na walkę z bólem brzucha jest bardzo trafiony.

Co ciekawe, termofor sprawdzi się również w przypadku bólu głowy spowodowanego przeziębieniem. Szczególnie mocno polecamy zastosowanie termoforu, gdy bolą Cię zatoki. Ciepło termoforu udrożni kanaliki przynosowe, przynosząc ulgę. Nie zapominajmy także o klasycznym zastosowaniu termoforu – doskonale rozgrzeje zmarznięte stopy czy dłonie. Jeśli więc masz tendencję do zimnych kończyn, docenisz termofor z naturalnym wypełnieniem.

Jak odpowiednio podgrzać i schłodzić termofor?

Odpowiednie podgrzanie termoforu ma duże znaczenie – gdy temperatura grzania będzie zbyt wysoka, naturalne wypełnienie szybciej straci swoje prozdrowotne właściwości. Aby termofor był dobrze nagrzany, wystarczy 100 stopni Celsjusza w piekarniku. Możesz także podgrzać termofor na grzejniku lub na słońcu, to bardzo dobry pomysł, jeśli masz taką możliwość.

Schłodzony termofor świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju stłuczenia czy zwichnięcia. Już po godzinie w lodówce termofor będzie gotowy do niesienia ukojenia Twoim obolałym kolanom czy zwichniętej kostce.