× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czym jest waporyzacja i jakie akcesoria do niej stosujemy?

waporyzacja

Jeszcze wiele lat temu mówiło się o medycznej marihuanie oraz o suszu CBD jako o czymś złym, co jest praktycznie takie samo jak narkotyk. Okazało się jednak, że w ostatnim czasie w naszym kraju została ona zalegalizowana i można leczyć różne przypadłości właśnie za pomocą tych bogactw natury. Jedną z metod przyjmowania suszu jest waporyzacja. Z pewnością spora część na nas jeszcze niewiele wie o niej, dlatego postanowiliśmy przybliżyć ten temat. Dodatkowo poruszymy temat akcesoriów, które do niej stosujemy. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Waporyzacja – czym tak naprawdę jest?

Jest wiele metod przyjmowania suszu – jedni wolą tradycyjne jointy, inni jeszcze dodają susz do potraw, a jeszcze inni stosują waporyzację. Jest to nic innego, jak aromaterapia, która polega na tym, że przyjmujemy susz poprzez podgrzanie suszu i odparowane substancje są dla nas całkowicie niegroźne. Waporyzacja jest najbezpieczniejszą metodą, ponieważ jest ona wolna od substancji smolistych, które są zawarte w tytoniu, a dodatkowo nie powoduje powstawania wolnych rodników. 

Co stosujemy do waporyzacji?

Aby móc korzystać z metody aromaterapii, trzeba posiadać waporyzator, który umożliwi ten proces. To urządzenie podgrzewa susz, dzięki czemu można wydobyć bogactwo substancji. Trzeba przy tym powiedzieć, że rekomendujemy korzystanie z waporyzatorów, które są sprawdzone na rynku, ponieważ można znaleźć wiele tanich zamienników, często niestety odbiegających jakością od najlepszych produktów. Ich cena jest stosunkowo niższa, jednak często jest to jedyna zaleta. Nie dość, że ich posiadanie nie pozwoli na pełne wydobycie substancji, to w dodatku szybciej się zniszczą. Nie dość, że będziecie zawiedzeni jakością, to też samo wykonanie pozostawi wiele do życzenia.

Do waporyzacji będzie potrzebny naturalnie susz, ale będzie potrzebne urządzenie, które pozwoli go zmielić. To grinder do suszu sprawi, że susz zostanie poszatkowany i dzięki temu waporyzator będzie mógł uwolnić najbardziej pożądane substancje.

Jakie są najczęściej spotykane rodzaje waporyzatorów?

Wyróżniamy kilka rodzajów waporyzatorów. Ze względu na funkcjonowanie można spotkać:

  • waporyzatory przenośne – są one najbardziej popularne, ponieważ można je zabrać ze sobą wszędzie: na wycieczkę, na spacer czy też będąc po prostu poza domem
  • waporyzatory stacjonarne – to rodzaj waporyzatora podłączany na zasilanie sieciowe, dużą jego zaletą jest spora moc; większa niż w waporyzatorach przenośnych

Oczywiście, są jeszcze inne rodzaje waporyzatorów jak: kondukcyjne, konwekcyjne, elektroniczne, butanowe oraz hybrydowe konwekcyjno-kondukcyjne, jednak pierwsze dwa rodzaje są najczęściej spotykane.