× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Dlaczego warto stosować implanty zębowe?

implanty zębowe

Braki zębowe mogą się przydarzyć każdemu. Zdarza się, że do gabinetów stomatologicznych przychodzą młodzi pacjenci po wypadkach rowerowych, jak i starsi, u których utrata zęba wiąże się z problemami zdrowotnymi, lub odwrotnie. Bywa też, że ludzie, zamiast zdecydować się na leczenie, po prostu usuwają problematyczny ząb. Ważne aby pamiętać, że braki zębowe należy jak najszybciej uzupełnić, ponieważ wpływają one nie tylko na walory estetyczne, ale również zdrowotne i funkcjonalne. Warto stosować do tego implanty zębowe. Dlaczego?

Wstydliwe braki w uzębieniu? Pora na implanty

Zacznijmy od walorów estetycznych. Równe i czyste zęby są naszą wizytówką. Zarówno podczas spotkań zawodowych, jak i towarzyskich, prezentujemy się przed rozmówcami, chcąc zrobić jak najlepsze wrażenie.

Bywa tak, że ze względu na problemy z uzębieniem stajemy się wycofani, boimy się zabrać głos lub śmiać „pełną gębą”. Wówczas założenie implantu pomoże nam przełamać lęki.

Braki zębowe powodują problemy

Czasem bywa i tak, że stracimy ząb z tyłu. Wówczas nie stanowi problemu estetycznego, więc wydaje się, że nie trzeba go uzupełniać. Nic bardziej mylnego.

Brak zęba może powodować problemy z gryzieniem. Z medycznego punktu doprowadza do osłabienia sąsiednich zębów, zaniku kości czy deformacji dziąsła. Należy pamiętać, że najlepsze warunki do implantacji są zazwyczaj bezpośrednio po utracie zęba.

Stawy skroniowo-żuchwowe działają optymalnie tylko z kompletem zębów, więc jeden brakujący element wpływa negatywnie na całość. Nieuzupełniony brak jednego zęba z czasem będzie pogarszał sytuację wszystkich zębów. Dlatego warto jak najszybciej udać się do stomatologa i założyć odpowiedni implant.

Implanty zębów. Estetyczne i skuteczne

Warto korzystać z implantów, ponieważ są one najskuteczniejszym zamiennikiem naturalnych zębów. Można je zakładać w przypadku utraty pojedynczego zęba (korona na implancie), kilku sąsiednich (most na implantach), jak i całego kompletu (proteza na implantach).

Implanty są bezpieczne i nie mają negatywnego wpływu na organizm. Pozwalają zastąpić naturalne zęby i są bardzo estetyczne.

Po utracie zęba najlepiej od razu skontaktować się ze stomatologiem, aby jak najszybciej uzupełnić lukę i zatrzymać potencjalne dodatkowe problemy.

Tekst powstał razem z gabinetem stomatologicznym „Stomatologia Wilczek” z Tarnowskich Gór.