× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Marihuana lekiem na raka?

Naukowcy z St. George University w Londynie, potwierdzili w badaniach już w 2008 roku, iż medyczna marihuana spowalnia wzrost nowotworów złośliwych. Konopie mogą być użyte w medycynie przy leczeniu wielu form nowotworów, zarówno złośliwych jak i łagodnych. Lekarze oznajmili, że stworzony przez nich lek zawiera składnik, który spowalnia rozwój raka złośliwego i zapobiega wzrostowi komórek nowotworowych.

Badania naukowe na konopiach

Wcześniejsze testy wykazały, że leki oparte na konopiach, skutecznie pomagają pacjentom chorym na nowotwory – działają przeciwbólowo, stymulują apetyt i zmniejszają mdłości wywołane zatruciem organizmu w trakcie chemoterapii. Zanotowano również pozytywny wpływ marihuany jako środka wspomagającego leczenie epilepsji, anoreksji oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Odpowiedzialna za to jest aktywna substancja zawarta w konopiach – tetrahydrokannabinol (THC). Badania prowadzone przez wiele uniwersytetów dowodzą, że THC zawarty w konopiach powoduje osłabienie komórek nowotworowych. Marihuana od dawna stosowana była w leczeniu ciężkich chorób, gdy inne metody zwiodły. Pozytywne reakcje zaobserwowano między innymi przy stwardnieniu rozsianym i artretyzmie.

Marihuana z niewiadomych źródeł

Naukowcy prowadzący badania nad medycznym zastosowaniem konopi mówią że w żadnym razie nie namawiają ludzi do rozpoczęcia palenia marihuany czy haszyszu, z takiego biegu wydarzeń może wyniknąć o wiele więcej złego, niż dobrego. Medycy ostrzegają także przed konsumpcją marihuany zdobytej “na ulicy”. Receptę na w pełni bezpieczną, medyczną marihuanę, można dostać na wiele przewlekłych chorób, wystarczy skonsultować się z lekarzem na marihuana forum w dziale z pytaniami do lekarza z kliniki konopnej GreenDoctor.

Uprawa medycznych konopi na własną rękę

Część chorych z uwagi na brak dostępu do leku zawierającego tetrahydrokannabinol (THC) lub jego wysoką cenę, próbuje uprawiać konopie na własną rękę, co nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie są w stanie stworzyć warunków, jakie wymagane są przy uprawie konopi przeznaczonej na rynek farmaceutyczny. Do tego w wielu miejscach uprawa oraz posiadanie marihuany jest nielegalne, więc tym bardziej odradza się podejmowania pochopnych działań w celu zdobycia suszu konopi.