× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Masaż twarzy – dlaczego warto go wykonywać oraz jakie daje efekty?

masaż twarzy

Skóra na twarzy jest jedną z najbardziej narażonych części ciała na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Jest ona niezwykle delikatna, dlatego bardzo ważne jest, aby o nią dbać poprzez oczyszczanie i nawilżanie. Dzięki temu skóra będzie jędrna, gładka oraz bez zmarszczek. Spośród innych zabiegów, które w znaczny sposób wpływają na stan skóry twarzy, jest jej masaż. Wpływa nie tylko na jędrność skóry, ale również odmładza, wygładza i spłyca zmarszczki. Dlaczego warto wykonywać masaż twarzy oraz jakie są jego efekty? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Co daje profesjonalny masaż twarzy?

Twarz, tak jak inne części ciała składa się z mięśni, naczyń krwionośnych oraz skóry. Na inne części ciała świetnie działają różnorodne ćwiczenia, jednak skóra twarzy wymaga innych zabiegów. Szczególnie przydatny może okazać się masaż twarzy, jednak bardzo ważne jest, aby był on wykonywany regularnie. To opukiwanie, wyginanie oraz ugniatanie powłok skórnych. Takie czynności nie tylko działają powierzchniowo, ale również pobudzają mięśnie podskórne i naczynia krwionośne, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie zadowalających efektów. 

Dlaczego warto postawić na masaż twarzy?

Masaż twarzy oprócz niezwykle relaksującego działania poprawia kondycję skóry twarzy. Ma działanie odmładzające, co jest szczególnie ważne po 30. roku życia, kiedy spada produkcja naturalnego kolagenu w skórze. Powstają wtedy zmarszczki, a skóra staje się zwiotczała. Masaż twarzy wnika w głąb skóry, pobudza mięśnie, przez co ujędrnia skórę i poprawia owal twarzy. Dodatkowo pobudza skórę do odnowy i regeneracji. Podczas masowania twarzy pobudzane jest również krążenie krwi, przez co skóra odzyskuje piękny kolor i jest lepiej dotleniona. Dobrze wykonany masaż twarzy pomaga również wzmocnić mięśnie, a także usunąć zalegające toksyny w komórkach skóry. Co ważne, pobudza również produkcję elastyny i kolagenu, składników odpowiedzialnych za piękny wygląd skóry. Masaż twarzy opóźnia również procesy starzenia, a dla wielu ludzi wykazuje działanie podobne do botoksu.

Dodatkowo taki masaż ma działanie odprężające i relaksujące. Chyba nie ma drugiego takiego zabiegu, który daje możliwość jednoczesnej pielęgnacji skóry i odprężenia. Warto postawić na pielęgnację z pomocą masażu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Taki relaksujący masaż twarzy możesz wykonać m.in. w Poznaniu, dzięki któremu Twoja skóra stanie się młodsza, dotleniona i zregenerowana, a Ty niezwykle odprężona i wypoczęta.