× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Oczyszczanie wodorowe a inne metody oczyszczania skóry

Oczyszczanie wodorowe a inne metody oczyszczania skóry

Oczyszczanie wodorowe twarzy to innowacyjny zabieg głęboko detoksykujący i pielęgnujący. Pozwala zachować młody i promienny wygląd na bardzo dugi czas. Odpowiednio przeprowadzony sprawia, że skóra staje się maksymalnie oczyszczona, zrewitalizowana i dotleniona. Dzięki temu znikają drobne zmarszczki mimiczne, a wolne rodniki są zneutralizowane. Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg i czym różni się od innych metod oczyszczania twarzy?

Co wyróżnia oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe wykorzystuje technologię, która wprowadza aktywną postać wodoru w głębokie warstwy naskórka, po uprzednim złuszczeniu jego zrogowaciałej części.

Cząsteczki wodoru wiążą wolne rodniki i pozwalają na ich usunięcie. Podczas zabiegu dobroczynny wpływ na skórę wykazuje powstały w jego trakcie tlen oraz woda. Skóra już po pierwszym zabiegu zyskuje zdrowy i promienny wygląd. W przeciwieństwie do innych metod oczyszczania twarzy, technologia wodorowa jest całkowicie nieinwazyjna, a dodatkowo nie powoduje skutków ubocznych w postaci mocnego zaczerwienienia czy opuchnięcia skóry, co często ma miejsce np. w przypadku oczyszczania manualnego czy mezoterapii.

Na czym polega zabieg wodorowego oczyszczania?

Zabieg rozpoczyna się od łagodnego złuszczenia zrogowaciałego naskórka. Następnie w jego głąb pod dużym ciśnieniem wtłaczany jest wodór. Warto wykonać serię przynajmniej 4-5 zabiegów. Nie ma żadnych zaleceń ani przeciwwskazań co do pory zgłaszania się do gabinetów – oczyszczanie wodorowe można wykonywać przez cały rok.

W zależności od tego, jakie urządzenie do oczyszczania wodorowego znajduje się w danym gabinecie, zabieg może składać się dodatkowo z użycia głowicy ultradźwiękowej oraz fal radiowych. Ma to na celu jeszcze głębsze oczyszczenie, a przede wszystkim intensywną antyoksydację. W efekcie spowalniają się procesy starzenia, a szara i ziemista skóra zyskuje zdrowy, młodzieńczy blask.

Wskazania do wykonania oczyszczania wodorowego

Z zabiegu mogą skorzystać wszystkie osoby, bez względu na wiek czy płeć. W opozycji do innych metod oczyszczania, jest on traktowany jako tzw. usługa koktajlowa. Oznacza to, że nie daje wyraźnych skutków ubocznych, a pozytywne efekty widoczne są od razu. Z tego powodu często wykonuje się go np. dzień przed ważnym wyjściem.
Niestety istnieją także pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Są to przede wszystkim aktywne choroby skóry oraz otwarte rany (np. po rozdrapaniu lub wyciśnięciu wyprysku). Z usługi nie mogą także skorzystać osoby nadwrażliwe na impulsy elektryczne, mające metalowe implanty albo rozrusznik serca. Zabiegu nie powinno się także przeprowadzać u osób z nowotworami czy epilepsją.