× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Pielęgnacja i usuwanie blizn po oparzeniach

Pielęgnacja i usuwanie blizn po oparzeniach

Blizny po oparzeniach stanowią przede wszystkim defekt estetyczny, którego większość osób chciałaby się pozbyć. Domowe sposoby zwykle nie są skuteczne, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i dobrodziejstw medycyny estetycznej. Jak wygląda pielęgnacja i usuwanie blizn pooparzeniowych?

Domowa terapia blizn – dlaczego nie jest skuteczna?

Terapia blizn jest procesem długotrwałym, zatem nie pozwala ona osiągać oczekiwanych efektów w krótkim czasie. Wymaga systematyczności oraz odpowiedniego podejścia, tak aby móc osiągnąć oczekiwane rezultaty. Zauważono, że najlepszym sposobem na domowe usuwanie blizn jest używanie opatrunków uciskowych bądź specjalistycznych kremów. Niestety, blizny zwykle zmniejszają swoją powierzchnię, jednak nie znikają całkowicie. Osoby borykające się z problemem blizny pooparzeniowej bardzo często zapominają o regularnym stosowaniu kremów czy opatrunków, przez co terapia domowa staje się całkowicie nieskuteczna.

Jak pozbyć się blizn po oparzeniach?

Jeśli chcemy na stałe pozbyć się blizn po oparzeniach, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jakimi są:

  • mezoterapia mikroigłowa,
  • radiofrekwencja mikroigłowa,
  • laser frakcyjny.

Kosmetolodzy często przeprowadzają też zabieg nakłuwania tak zwaną suchą igłą. Metoda leczenia dobierana jest zawsze indywidualnie, mając na uwadze wielkość blizny, jej wiek oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Warto mieć na uwadze, że dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, blizny po oparzeniach mogą zniknąć nawet w kilka tygodni. Zazwyczaj zaleca się wykonanie kilku serii zabiegów, tak aby osiągnąć pożądane efekty. Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, specjalista przeprowadza z nim krótki wywiad, tak aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia terapii. Różnorodne zabiegi, wspomagające redukcję blizn, oferuje salon Coco Time Wrocław https://coco-time.pl/terapia-blizn/.

Pielęgnacja i usuwanie blizn – dlaczego są tak istotne?

Prawidłowa pielęgnacja blizny polega przede wszystkim na stosowaniu preparatów leczniczych, dostępnych w aptekach. Ważne, aby zabezpieczyć bliznę przed ponownym poparzeniem oraz promieniowaniem słonecznym. Usuwanie blizn Wrocław pomaga natomiast pozbyć się defektu estetycznego, co jest niemalże niemożliwe w domowych warunkach. Pamiętajmy, że bezpośrednio po zabiegu również będziemy musieli właściwie pielęgnować bliznę, jednak w tym celu otrzymamy niezbędne wskazówki od kosmetologa. Dziś blizny pooparzeniowe nie stanowią już większego problemu, jednak trzeba wiedzieć, jak się z nimi obchodzić i w jaki sposób można je usunąć.