× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak kupić pierwszą perukę? Na co uważać?

sklep z perukami

Znalezienie odpowiedniej peruki dostosowanej do swoich preferencji nie powinno przysporzyć wiele problemów, choć rynek ten jest zróżnicowany i obfituje w wielu producentów. Przed zakupem należy jasno określić przeznaczenie peruki, materiały, z jakich została wykonana oraz budżet. Mnogość rodzajów uczesania lub możliwości dostosowania peruki do danego outfitu pozwala klientom czuć się komfortowo podczas ważnego dla nich wyboru. 

Rodzaje materiałów

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba określić przed zakupem peruki, jest materiał wykorzystany do jej wykonania. Kupujący stanie przed wyborem włosa naturalnego lub syntetycznego. Każdy rodzaj niesie za sobą wady i zalety, konieczne będzie poruszenie wszelkich aspektów, zanim dokona się ostatecznego wyboru. Każdy sklep z perukami powinien zatrudnić specjalistę, który pomoże rozwiać wątpliwości i dokonać słusznego wyboru. 

Włosy naturalne

Naturalna peruka niemal perfekcyjnie odwzorowuje włosy użytkownika. Idealne dopasowanie do wymiarów głowy oraz dobranie odpowiednich odcieni sprawi, że peruka stanie się praktycznie niewidoczna i niemożliwa do odróżnienia od włosów użytkownika. Za naturalnymi perukami przemawia ich przewiewność, neutralność dla skóry użytkownika oraz wytrzymałość. Znacznie inne będą doznania dotykowe w porównaniu do materiałów syntetycznych.  Zazwyczaj peruki naturalne są droższe od syntetycznych. Wraz z ceną w parze idzie jej wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz ciągłe układanie i pielęgnowanie.  

Peruki syntetyczne

Kupno włosów syntetycznych wiąże się z zupełnie odmiennymi kryteriami. Zazwyczaj peruki syntetyczne nie dają użytkownikowi możliwości stylizacji. Wynika to z zastosowanych materiałów mogących ulec uszkodzeniu podczas próby ich układania. W tej kwestii należy bezapelacyjnie stosować się do warunków użytkowania wskazanych przez producenta. Coraz częściej spotyka się zapewnienia ze strony producenta, że peruka syntetyczna nadaje się do układania pod wpływem temperatur. Kolejnym argumentem przemawiającym za  kupnem peruk syntetycznych jest ich ciężar. Są one zdecydowanie lżejsze od tych składających się z włosów naturalnych. Charakterystyczną cechą peruk syntetycznych jest ich powrót do wyjściowego kształtu. Powracają one do niego nawet po odpowiedniej pielęgnacji. Wielu użytkowników chwali sobie takie właściwości, ze względu na mniejszy nakład pracy podczas przygotowania peruki do kolejnego użytku. Taki sposób zachowywania się peruki wydaje się idealny dla osób noszących je okazjonalnie.