× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czym się różni puder mineralny od sypkiego?

Czym się różni puder mineralny od sypkiego

Wiele kobiet wciąż ma znikomą świadomość na temat tego, czym cechują się kosmetyki mineralne. Są one dostępne w wielu drogeriach oraz sklepach internetowych, ale stosunkowo rzadko trafiają do koszyków. Często jako minus postrzegana jest ich sypka konsystencja, utrudniająca szybkie i sprawne malowanie się osobom, które nie mają w tym tak dużej wprawy. Jednak w odróżnieniu od pudrów mineralnych, dość często kobiety sięgają po puder sypki. Tutaj natomiast konsystencja jest taka sama. Z czego wynikają te różnice? Zazwyczaj z nieświadomości oraz z tego, że kosmetyki mineralne są po prostu droższe. Warto jednak zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego czym się te pudry różnią i jakie występują pomiędzy nimi podobieństwa.

Puder mineralny i sypki: podobieństwa i różnice

Podstawową różnicą pomiędzy pudrami mineralnymi a pudrami sypkimi, jest po prostu ich skład. Pudry mineralne powstają na bazie substancji naturalnych, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane przez kobiety mające skórę wrażliwą i skłonną do alergii. Pudry mineralne i inne naturalne produkty znajdziesz na domiuroda.pl.

W standardowych pudrach sypkich znajduje się wiele pożytecznych składników, które mogą nawilżać skórę czy też chronić ją przed szkodliwymi promieniami UV. Jednak wiele z nich zawiera także substancje sztuczne, szkodzące cerze i wywołujące na niej liczne podrażnienia. Jeśli zatem szukamy kosmetyku przyjaznego skórze, który w żaden sposób jej nie zaszkodzi, to pudry mineralne będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Pudry mineralne powstają ze składników naturalnych, między innymi z tlenku żelaza lub też tlenku cynku. Mają one wielokierunkowe działanie. Nie tylko nawilżają cerę, ale również chronią ją przed działaniem promieni UV. Poprawiają znacznie koloryt skóry, zapewniają ochronę przed bakteriami i można je stosować na kilka sposobów. Taki puder może być dla nas nie tylko pudrem, ale umiejętnie nałożony będzie pełnił również rolę podkładu, dobrze kryjącego korektora czy też sypkiego pudru do subtelnego wykończenia makijażu. Świetnie radzi sobie on z zakrywaniem wszelkich niedoskonałości.

Puder sypki zawsze jest dobierany względem koloru cery, jej rodzaju oraz efektu, jaki ostatecznie chcemy osiągnąć. Pudry mineralne są natomiast wielofunkcyjne. Nadają się do każdego rodzaju cery, dlatego są bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

To co łączy oba te produkty, to przede wszystkim ich sypka konsystencja. Niektóre z nich mogą mieć również podobne właściwości, przykładowo nawilżające. Niemniej jednak pudry mineralne zyskują dużą przewagę dzięki temu, że są naturalnym i pewnym rozwiązaniem.

Kto powinien korzystać z pudrów mineralnych?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, pudry mineralne to podstawa dla osób, które mają skórę wrażliwą. Mowa tutaj zatem o skłonności do alergii na kosmetyki. Pudry mineralne nie mają w zasadzie czym zaszkodzić cerze, ponieważ są one w pełni naturalne. Zawierają składniki, które co prawda gwarantują cerze naprawdę świetne krycie, ale jednocześnie umożliwiają również przepuszczanie powietrza. To jest ogromnym minusem pudrów sypkich. Bardzo często nie pozwalają one cerze “oddychać”, co prowadzi do zapychania się porów i powstawania mało estetycznych niedoskonałości.

Pudry mineralne jednak nie są przeznaczone tylko dla osób, które mają jakieś problemy w tej kwestii. To również doskonałe rozwiązanie dla każdej innej kobiety, która chciałaby dokonać zmian w swoim codziennym makijażu. Skóra powinna wyglądać dobrze, szczególnie jeśli przed nami jest jakieś ważne wydarzenie. Niemniej jednak powinna ona również być odpowiednio pielęgnowana. Wszelkiego rodzaju kosmetyki naturalne, a do takich można zaliczyć również pudry mineralne, mają właściwości pielęgnacyjne. Zamiast wysuszać naskórek, zadbają one o jego nawilżenie. Ponadto taki puder ochroni nas również w naturalny sposób przed promieniami UV. Warto zatem bez wątpienia przerzucić się na takie kosmetyki.

Ich cena jest zdecydowanie większa niż zwykłych kosmetyków drogeryjnych, opakowania natomiast stosunkowo małe. Możemy zatem zastanawiać się nad tym, czy będzie nam się to w ogóle opłacało. Jak najbardziej tak. Minerały są bowiem bardzo wydajne i stosuje się je w niewielkiej ilości. Dlatego dobrej jakości puder będziemy wykorzystywać przez dłuższy czas.