× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Najlepsze sposoby walki z alergią!

alergia

Roztocza kurzu domowego mogą powodować alergię i bardzo niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Te mikroskopijne organizmy, choć niewidoczne gołym okiem, mogą wywoływać uciążliwe objawy alergii, łzawienie oczu, a nawet świszczący oddech. Żyją w naszych mieszkaniach, ukryte w kurzu domowym. Jeśli dokuczają nam objawy uczulenia takie jak duszności, kaszel, czy nieżyt nosa, możemy przypuszczać, że przyczyną jest roztocze kurzu domowego. To najczęstszych objawów alergii możemy zaliczyć również bóle głowy, atopowe zapalenie skóry lub zaczerwienione spojówki.

Alergia na roztocza kurzu domowego

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia jedną z głównych przyczyn oddechowych alergii jest kurz. Alergia na roztocza kurzu domowego zdarza się niezmiernie często. Chociaż mają niewielkie rozmiary, potrafią nam zaszkodzić i stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Alergia na kurz może objawiać się na wiele sposobów, nie powinniśmy ich bagatelizować. Zawroty i bóle głowy, zmiany skórne i wszelkiego rodzaju obrzęki błon śluzowych powinny wzbudzić naszą czujność. Kurz może być przyczyną rozwoju niebezpiecznych chorób, takich jak Astam, AZS czy ANN.

spray na roztocza Acarix

 Jak się leczyć?

Alergia na kurz i roztocza jakie leki i produkty warto rozważyć? Aby zadbać o swoje zdrowie warto sięgnąć po produkty przeciw roztoczom. Tak zwane neutralizatory przeciwdziałające roztoczom domowego kurzu. To specjalne środki, które dodawane do prania, neutralizują alergeny. Dostępne są również spraye, które można zastosować do tapicerowanych mebli, zasłon czy materiałowych kanap. Specjalnie z myślą o alergikach, pojawiły się na rynku, kosmetyki do pielęgnacji ciała, które wspierają barierę ochronną skóry. Alergia na roztocza leczenie i zalecenia? Po pierwsze nadwrażliwości na alergeny nie wolno bagatelizować. Warto zastosować równoczesne kilka metod. Leczenie lekami antyhistominowymi połączone ze stosowaniem preparatów na roztocza, a także odczulanie, powinny przynieść zamierzone efekty.

Skuteczne sposoby na pozbycie się roztoczy

Roztocza, choć niewidoczne gołym okiem, towarzyszą nam na co dzień. Żyją tam, gdzie gromadzi się kurz, a więc z poduszkach, materacach, kocach, czy kołdrach. Niebezpieczne dla człowieka są odchody roztoczy, które są bardzo silnymi alergenami. Jakie są zatem najlepsze sposoby, aby pozbyć się roztoczy? W pierwszej kolejności można ograniczyć liczbę dywanów, kocyków i zasłon. Po drugie mieszkanie należy często wietrzyć i odkurzać. Warto również zwrócić uwagę, aby go nie przegrzewać. Pomocne będzie również często pranie wszelkiego rodzaju tekstyliów. Poduszek, narzutek, a także pluszowych zabawek naszych pociech.