× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Nowoczesne metody przeszczepu włosów

przeszczep włosów

Przedwczesne łysienie i przeszczep włosów nareszcie przestały być tematem tabu. O transplantacji włosów mówi się i pisze coraz więcej. Jest ona dziedziną medycyny estetycznej, która dynamicznie się rozwija. Choć oczywiście do zabiegu przeszczepu włosów trzeba się odpowiednio przygotować, to jest to zabieg mało inwazyjny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przeszczep włosów metodą FUE pozwala walczyć z efektami łysienia lub odzyskać włosy, które straciliśmy na skutek choroby lub zabiegów. Przeszczep włosów Turcja to gwarancja gęstych włosów i równomiernego owłosienia całej głowy. Zabieg przeszczepu włosów przeznaczony jest zarówno dla osób, które całkowicie straciły włosy, jak również dla tych, którzy chcą je zagęścić. Pierwsze efekty dobrze wykonanego przeszczepu włosów możemy dostrzec już po kilku tygodniach. 

Przeszczepianie włosów metodą FUE

Przeszczepienie włosów wychodzi naprzeciw osobom, które wstydzą się swojego wyglądu i cierpią na wypadanie włosów. Problem przedwczesnego łysienia jest szeroko znany. Wywołuje ogromny dyskomfort i prowadzi do kompleksów. Transplantacja włosów to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, który nie prowadzi do długiej i bolesnej rekonwalescencji. Pacjent po zabiegu od razu czuje się dobrze. Przeszczep włosów Turcja to gwarancja sprawdzonego miejsca i najlepszej metody cieszącej się dużym uznaniem na rynku medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o przeszczepie włosów metodą FUE – Follicular Unit Extraction. Tego rodzaju przeszczepy włosów polegają na pobraniu mieszków włosowych razem z tkanką. W dalszej kolejności są one przeszczepiane w miejsca pozbawione owłosienia. Przeszczep włosów FUE podbiera pojedyncze mieszki włosowe z okolic potylicy, a więc z tyłu głowy i umieszcza w miejscu na głowie lub ciele, które tego wymaga. Czas trwania zabiegu zależy od indywidualnego przypadku. Może trwać godzinę, a może się przedłużyć nawet do ośmiu godzin. Efekty są dostrzegalne niemal od razu. Wraz z biegiem czasu przeszczepione włosy będą proporcjonalnie rosły.

Czego nie wolno robić, kiedy dojedzie do przeszczepu włosów?

Niektórzy nad przeszczepem włosów zastanawiają się latami. Wybór dobrej metody i sprawdzonej kliniki to podstawa. Warto mieć świadomość, że transplantacja włosów FUE to zabieg bardzo skuteczny. Przemawia za tym fakt, iż włosy pobiera się od samego pacjenta, a tym samym minimalizuje się ryzyko odrzucenia przeszczepu. W przypadku tej metody powikłania praktycznie nie występują. Wykonanie zabiegu przebiega w znieczuleniu ogólnym lub tylko miejscowym. Pacjent po kilku dniach może wrócić już do swoich codziennych zajęć. Tuż po zabiegu trzeba zrezygnować z aktywności fizycznej i nadmiernego wysiłku. W początkowej fazie rekonwalescencji o włosy trzeba uważnie dbać i myć je bardzo delikatnie. Praktycznie nie występują żadne skutki uboczne. Czasem pojawia się niewielki ból, na który można zażyć leki przeciwbólowe sprzedawane bez recepty. Delikatny obrzęk miejsca pozabiegowego jest również normalną reakcją naszego organizmu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Transplantacja włosów to bezinwazyjny zabieg wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Po kilku godzinach pacjent może o własnych siłach wrócić do domu. Trzeba mieć jednak świadomość przeciwwskazań do zabiegu przeszczepu włosów. Pierwszą z nich jest łysienie plackowate. Drugą są aktywne zmiany chorobowe skóry w leczonych obszarach lub trwające choroby nowotworowe. Z zabiegu eliminuje nas także cukrzyca, nadciśnienie, ciąża, karmienie piersią i zażywanie leków przeciwkrzepliwych.