× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Szkolenia dla fizjoterapeutów – online czy stacjonarnie?

Szkolenia dla fizjoterapeutów

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z fizjoterapią? Poszedłeś na studia i masz ograniczony budżet? A może jesteś już doświadczonym fizjoterapeutą pracującym w gabinecie z pacjentami kilka dobrych lat? Nieważne na jakim etapie jesteś ponieważ każdy z nich będzie wymagał od Ciebie sporego poświęcenia i ciągłego poszerzenia wiedzy. Tylko w ten sposób będziesz zawsze mógł w skuteczny sposób pomagać swoim pacjentom, którzy zmagają się zarówno z nagłymi kontuzjami jak i z różnego rodzaju przewlekłymi schorzeniami.

Obecnie na rynku fizjoterapeutycznym możesz spotkać wiele firm szkoleniowych oferujących kursy dla fizjoterapeutów,  a jedną z nich jest firma Enedu, której misją jest stworzyć niepowtarzalne miejsce dla terapeutów, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. 

Oferta szkoleniowa Enedu została stworzona w oparciu o potrzeby fizjoterapeutów, osteopatów i akupunkturzystów. Znajdziesz w niej szkolenia dla fizjoterapeutów zarówno w formie stacjonarnej jak i online. 

Szkolenia online dla fizjoterapeutów są świetną opcją ze względu na to, że można uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze: w zaciszu własnego domu, w okienku pomiędzy przyjmowanymi pacjentami czy zajęciami na studiach, podczas podróży – wystarczy tylko dostęp do internetu. Dodatkową zaletą jest nielimitowany dostęp do materiałów – jednorazowo wykupiony kurs i możliwość powrotu do wybranej lekcji w każdym momencie. 

Ponadto po ukończeniu kursu można samemu wygenerować imienny certyfikat, którym możesz wzbogacić swoje CV. Dzięki temu kursy online są dobrym rozwiązaniem dla studentów fizjoterapii dopiero rozpoczynających swoją edukację oraz doświadczonych fizjoterapeutów, ponieważ techniki, które zostały pokazane w poszczególnych lekcjach można niemal od razu wdrożyć w gabinecie podczas pracy z pacjentem i sprawdzać ich skuteczność. 

Kursy online zostały stworzone w taki sposób aby odpowiadały szkoleniom stacjonarnym. Jeśli nie jesteś pewny jakiegoś szkolenia, masz ograniczony budżet lub po prostu brak wolnego czasu w terminie kursu stacjonarnego na początek szkolenie online z wybranej tematyki będzie doskonałym wstępem. Natomiast później, po przerobieniu kursu online i wyraźnej chęci na jeszcze większe poszerzenie wiedzy i przećwiczeniu metod oraz technik pod okiem prowadzącego możesz zdecydować się na szkolenie stacjonarne. 

Stacjonarne szkolenia dla fizjoterapeutów również mają mnóstwo zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie możliwość uczestniczenia we wszystkim “na żywo”. Na takich szkoleniach możesz “na gorąco” zadawać pytania prowadzącemu w razie jakichkolwiek wątpliwości. Co ważne, te kursy stawiają przede wszystkim na praktykę. Każdy kursant ma możliwość ćwiczeń poszczególnych technik na osobie z pary, która również jest uczestnikiem szkolenia. Taki kurs trwa przeważnie trzy lub cztery dni, podczas których zdecydowana większość czasu to właśnie ćwiczenia praktyczne. Takie szkolenia to również doskonała wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami, ponieważ każdy w swojej codziennej pracy spotyka się z pacjentami zmagającymi się z różnego rodzaju problemami. 

Szkolenia stacjonarne są dla osób na każdym poziomie, czyli od początkujących po zaawansowanych, dlatego niewątpliwie wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie. Kursy organizowane są na terenie całej Polski m.in w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Gdańsku czy Warszawie. 

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że na wszystkie szkolenia stacjonarne istnieje możliwość otrzymania dofinansowania zarówno z Krajowego Funduszu Szkoleniowego jak i Bazy Usług Rozwojowych. To świetna opcja dla osób, które chcą się cały czas rozwijać, ale mają ograniczony budżet. 

Pamiętaj, że najlepszą inwestycją jest inwestycja we własny rozwój. Bez względu na to jakie szkolenie wybierzesz, z pewnością każde sprawi, że rozwiniesz swój warsztat gabinetowy.