× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Wsparcie suplementacją przy diecie odchudzającej

dieta odchudzająca

Suplementy diety mogą być również stosowane podczas diety odchudzającej. Jakie witaminy i składniki mineralne mogą nam się przydać podczas wymagających dni odchudzania i głodówek?

Suplementy wspierające dietę odchudzającą to nie tabletki na odchudzanie

Na wstępie zaznaczmy bardzo ważną kwestię: na rynku istnieją zarówno tzw. suplementy na odchudzanie, jak i tabletki oraz suplementy wspierające przy dietach odchudzających. Te pierwsze obiecują szybki spadek wagi, te drugie – którym poświęcamy niniejszy artykuł – mają za cel dostarczyć do organizmu ważnych witamin i składników mineralnych, których osoby restrykcyjnie odchudzające się nie przyjmują w odpowiednich ilościach z posiłków. Dieta odchudzająca to często dieta eliminacyjna lub zmniejszająca porcje pożywienia – jeżeli nie jest zdrowo zrównoważona, może niekorzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie.

Suplementy działające wspomagająco przy dietach odchudzających – odpowiednio skomponowane zestawy witamin i mikro- oraz makroelementów personalizowanych pod wagę, wiek i styl życia możesz znaleźć znajdziesz na stronie: pure4me.pl/suplementy-przy-dietach/

Dieta odchudzająca – na co warto zwrócić uwagę?

Decydując się na dietę odchudzającą, warto pamiętać o tym, że pożywienie to źródło witamin i składników mineralnych, które dają sprawność naszym mięśniom (kwas foliowy i witaminy z grupy B), wspierają zdrowy metabolizm energetyczny (witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i B12), odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego (m.in. żelazo), a także są ważne w wielu innych aspektach.

Co więcej, dieta odchudzająca często sprawia, że czujemy się zmęczeni i bez energii – magnez, witamina C oraz B6 pomogą nam zmniejszyć to nieprzyjemne uczucie. Niekiedy możemy też doświadczyć problemów ze sprawnością umysłową (np. gdy w naszej diecie ograniczamy do minimum spożycie olejów, które zawierają pożyteczne dla układu nerwowego kwasy Omega-3).

Aby chudnąć w zdrowy sposób, trzeba koniecznie zadbać o to, aby nasza dieta odchudzająca była bogata nie tylko w warzywa, ale i ryby, trochę produktów zbożowych i oliwy. Pamiętajmy, dobrze ułożona dieta nie wyjaławia organizmu z witamin, ani składników mineralnych!

Ważne: suplementy diety nie muszą zawierać cukru!

Na koniec wspomnijmy jeszcze o tym, że suplementy diety dzielą się na takie, które są słodzone cukrem i takie, które są słodzone stewią lub ksylitolem. Jako że każda dieta odchudzająca bazuje na ograniczeniu przyjmowania cukrów, zanim zakupimy dane suplementy witaminowe, najpierw sprawdźmy ich skład!